Bir röntgen sırası

Gönül Ayyıldız

Updated on:

Bugün hastanede panaromik röntgen çektirmek için sıraya girdim. Baktım herkes kafasına göre, ben de gözüme kestirdiğim yere usulca geçtim beklemeye başladım. Beni görenler arkamdan sıra olmaya başladılar. Sonra tahminimce hastanenin müdavimi olmuş bir amca yeni gelip bulunduğu yer için ” sıra burdan dedi.” Tam sıra bana gelmiş olmasına rağmen amcanın arkasındaki sıraya geçtim. Önüme geçen teyzeleri saymıyorum. Neyse gel zaman git zaman 20 dakika beklemişim. Giriş yapacak olan adama vardığımda bana; ” siz bayadır buradasınız hala işlem yaptırmadınız mı?” dedi. Öyle oldu dedim önüme girip soru sormaya başlayan genç ve kibarlıktan nasibini almamış adama bakarak.

Sonra yanıma bir abla geldi;. ” edebin adı salaklık olmuş, önüne atlamayı kar sanıp seni enayi görüyorlar aldırma” dedi. Mutlu oldum. Sıra bana geldiğinde işlem yaptırdım ve işlemi yapan abi röntgeni çekecek olan amcaya ” ilk bu hanım kızı al, hakkına çok girdiler” dedi. Sıramı dağıtan amca mosmor oldu, benden önce işlem yaptıran herkes beklerken ben filmimi almış dişçime gidiyordum bile.

Teşekkürler Allahım.
Senin tatlı kulun olup da darda kaldığım hiç olmadı.

“Bir röntgen sırası” üzerine bir yorum

  1. ️Işte ben en çok bunu yapamıyorum gönül. İçimdeki o kumkuma, hayır susma, herkese öğret doğrusunu diye bağırıyor. Ve bazen kendimi sırf bu yüzden çok kötü hissediyorum, çünkü doğrusunu göstermeye çalışırken ben kötü oluyorum.

    Yanıtla

Yorum yapın