Merhaba Kasım!

Gönül Ayyıldız

Updated on:

IMG_0347-0.PNG

Sonbaharın son demlerinde, camda melodi oluşturmuş bir rüzgar fonuyla, yüreğime dokunan her bir damla yağmurla merhaba diyorum Kasım’a, merhaba!

Yılın belli aylarını çok sever, belli aylarında çok mutlu olurum. Kasım kesinlikle benim çok mutlu olduğum bir ay olmadı. Ama bu onu sevmeme engel de olmadı. Her kasım bir öncekinden daha buruk, her biri bir öncekinden çok daha can yakıcı geçti. Büyük sorunlar, büyük olaylar sığdırmadım ben bu aya, sadece hiçbir zaman beklediğim mutluluğu vermediği içindi ona karşı kırgınlığım. Ben ondan en sevdiğim olmasına yaraşır günler bekledim, o bana hep standartın bile altında günler yaşattı. Tercihler benim, suç onundu.Çünkü ben hala, bir şeylerin sorumluluğunu üstlenecek kadar büyümediğime inanırdım. Büyümek demişken, doğdum ben. Bu ayın herhangi bir gününde doğdum. Hangisi olduğunun önemi yok, samimiyetsiz bir iyi ki doğdun mesajını kim ister ki? Ben de istemedim. Aslına bakarsanız sadece sizden değil, kimseden istemedim. Ne iki satırlık mesaj istedim, ne gereksiz hediyeleri, ne şenşakrak telefon konuşmaları istedim, ne de şakşakçı dolu bir parti. Yapmadım da tüm bu dediklerimi. Ben herşeyi kasımdan bekledim! Mutlu et beni dedim, o birilerini seçer diye umut ettim. Birine bana upuzun bir mesaj atma görevi versin istedim, satırlarca yazdırsın hem güldürsün hem ağlatsın dedim. Birine bana kocaman sarılma görevi versin istedim, sarılırken ben anlarım iyi ki varsın dediğini dedim. Birine en sevdiğim çikolatanın üstüne kondurulmuş bir mum koyma görevi versin istedim, en sevdiğim çikolatayı bilen birini bile bulamadığını söyledi. Birine bana sımsıcak gülme görevi versin istedim, gizli gizli lütfen o annem olsun dedim ama olmadı. Kasım tüm bu görevleri verecek birini bulamadı. Suç kimindi? Kasımın mı? Benim mi? Hayatımdakilerin mi? Ben Kasım dedim. Bir kişiye daha kırgın yaşamanın yükünü üstüme almak istemedim.

Yoksa kızgındım, kendi pastamı kendim alıp gittiğim günlere. Kızgındım, unuttukları zaman yo önemli değil dediğim dostlarıma. Kızgındım bir doğum günümde yüzüme iyi ki varsın diye sımsıcak bakmayan anneme. Kızgındım hala elimi tutmamış olana. Kızgındım her doğum gününde çok büyük beklentilerim varmış gibi davranan babama. Kızgındım sayfalarca varlığına şükür ettiğim insanların kısacık mesajlarına. Kızgındım kasıma. Sadece kasıma.

İşte her kasım bir öncekinden daha kötü geçip giderken, ben aralık başlar başlamaz hadi yine kasım gelsin diye çırpınır dururum. Bu kafaya ulaşmak için ne yeyip içtiğimi bilsem inanın size söylerdim de, en azından birileri sağlam kalırdı.

Ne diyorum biliyor musunuz?
Umut işte, hiç bitmiyor.
Her kasım, bir öncekileri telafi edecek sanıyor.

“Merhaba Kasım!” üzerine 2 yorum

  1. `Kızgındım sayfalarca varlığına şükür ettiğim insanların kısacık mesajlarına.`En cok da bu cümle benide eylüle kızdıran…. Ne güzel anlatmıssın yine halbuki böyle güzel anlatana sayfalarca cocuk masumlugunda varligina sukretmeli. Bu kasım kendini affeftirsin butun kasimlarin yapamadigini yapsin insallah

    Yanıtla

Yorum yapın